Valige riik, kuhu soovite, et kaup toimetatakse. Me kohandame saidi vastavalt, et saaksite valida saatmise ja tellimuse eest tasuda.

Toitumine maksa Qi seisakus

Toitumine maksa Qi seisakus

Mis on Qi

Qi on meie keha põhiaine ja liikumapanev jõud. See on nagu meie keha kütus. Tänu Qile suudab meie keha täita teatud funktsioone. Tavaliselt tõlgime Qi kui "energiat". See on funktsioonide aktiveerija, see on meie keha soojuse allikas, selle yang-osa moodustab meie ümber kaitsekesta ja on osa meie immuunsusest, see reguleerib verevoolu ja hoiab verd veresüsteemis, see vastutab ainevahetuse eest, st meie ainevahetuse toimimise eest, ja see varustab meie keha toitainetega, mis toetavad selle toimimist ja regenereerimist. Meie Qi kvaliteeti mõjutab meie esivanematelt päritud olemuse kvaliteet ja tugevus, samuti meie poolt tarbitava toidu kvaliteet ja hingatava õhu kvaliteet. Ja ka nende organite tugevus, mis toodavad Qi'd toidust ja õhust.

Väga oluline on, et Qi peab pidevalt liikuma, mitte seisma jääma.

Kuidas maksa Qi stagnatsioon väljendub

Maks on organ, mis on väga tundlik emotsionaalse stressi suhtes. Üks maksa funktsioonidest on see, et see muudab kõik kehas vedelamaks. Nad võimaldavad mitte ainult Qi, vaid ka vere ja teiste vedelike vaba voolamist kehas. Kui me kannatame liigsete või allasurutud emotsioonide all, on see võime kergesti blokeeritud. Alguses hakkab Qi aeglustuma, tekitades hiljem blokeeringuid, mis kõige sagedamini avalduvad erinevates pingetes kuskil kehas. Kui seisund kestab liiga kaua, hakkavad blokeeruma ka veri ja lima. Ja nii tekivad kehas mitmesugused moodustised - mioomid, tsüstid või isegi kasvajad.

Maksa Qi blokeeringut võivad põhjustada peamiselt emotsioonid ja meie vaimne seisund. Niipea, kui me allume emotsioonidele, tõmbume tagasi, keha ei ole lõdvestunud ning Qi ja veri ei saa vabalt voolata. See võib põhjustada meile närvilisust, nuttu, ärritust, kaelapingeid ja peavalu. Energiliselt laetud Maksa kipub ründama põrna (seedimist), mida me võime kogeda puhitusena või kõhulahtisusena. Kui maksa liigne energia on tunginud maole, avaldub see röögatusena, röhitsemise või oksendamise tunne, kibedus suus ja valu küljes. Kui Maksa Qi seisab, vere ja vedelike stagnatsioon, võib tekkida turse, puhitus ja paistesõlmede paisumine.

Maksa Qi stagnatsioon võib negatiivselt mõjutada naiste menstruatsioonitsüklit. Menstruatsioonihäired, valulikud menstruatsioonid, viljatus jne. Maksa stagnatsiooni üsna tüüpiline ilming on menstruatsioonieelne sündroom. Maksa Qi stagnatsioon on vastutav kõige eest, mida stress raskendab.

Maksa Qi stagnatsiooni põhilised sümptomid on:

  • Sümptomite kõikumine
  • Kõik sümptomid, mida stress süvendab.
  • Pingeline, paisunud, depressiivne, tujutu tunne.
  • Valu alaseljas, alakõhus või rinnus - mitte valupunkt, vaid pigem ala
  • Emotsioonide poolt ägenenud
  • Depressioon (välja minek ja sisse tulemine HUN häire)
  • Vähenenud loovus, nägemise kadumine
  • Rindade pinge enne menstruatsiooni (füsioloogilise stagnatsiooni periood)
  • Üldine seisundi halvenemine enne menstruatsiooni
  • Ebaregulaarne tsükkel
  • Mitmesugused perioodiga seotud probleemid (valu, pingutus, ebakorrapärasus jne)
  • Esineb sageli koos GAN XUE XU või PI QI XUga (eriti naistel).
Vihane,enesekindel,ärinaine,vaidleb,rääkides,telefonis,ärritunud,naine,naine
GAN YU HUA HUO puhul (Qi stagnatsioon, mis muutub tuleks):
  • Maksa on nagu paberipunn - auru välja puhumine = tulekahju.
  • Rohkem väljendunud ärrituvus ja plahvatusohtlikkus
  • Kuumustunne ülakehas
  • Unehäired, ülemäärane unistamine
  • Punetav nägu, silmad
  • Akne (eriti enne menstruatsiooni) - väikesed vistrikud
  • Tsükli lühenemine
  • Liigne verejooks

Toitumise põhimõtted maksa Qi seisakus

Üldised põhimõtted

Qi stagnatsioon on tavaliselt seotud maksafunktsiooni häiretega. Biomeditsiinilisest vaatenurgast vaadatuna kujutab maks endast keha detoksikatsioonitehast ja kõik seedetrakti poolt imenduvad ained läbivad kõigepealt selle. Maks töötleb ja metaboliseerib looduslikke ja kunstlikke ühendeid. Tänapäeva toitumises üha suureneva kunstlike ainete (säilitusained, värvained, ravimid) sisalduse tõttu on Maksa sageli ülekoormatud. See võib aidata kaasa mõnele traditsioonilises hiina meditsiinis maksakvoodi stagnatsioonina tuntud seisundi sümptomitele. Maksa mõjutab ka liigne söömine või liiga sagedane söömine. Kuigi me peame põrna peamiseks seedimisorganiks, on Maksa see, mis mõjutab selle toitainete jaotust ja ajastust, et see saaks tõhusalt töötada. Põrna ülekoormamine mõjutab vahendatult Maksa Qi liikumist.

Maksa Qi stagnatsiooni korral tuleks vältida ahendavaid ja piiravaid toiduaineid. Eelistada tuleks kergelt teravaid ja häirivaid toiduaineid. Patsiendid peaksid sööma vähem (lahkuma laua juurest tundes, et nad võiksid süüa rohkem) ja päeva viimane söögikord peaks toimuma hilisel pärastlõunal või varajasel õhtul. Rõõmsad või heitlikud emotsioonid lauas on väga kahjulikud; söömine peaks toimuma rahulikus ja lõdvestunud keskkonnas. See toitumine peaks rõhutama köögivilju rikkaliku rohelise, kollase ja punase köögivilja valikuga, mida täiendatakse teravate häirivate sortidega. Kergelt vürtsitatud toidud, nagu karri või Aasia köök, aitavad Qi ringlusse viia. Süsivesikud ja valgud mängivad teisejärgulist rolli, koos ei tohiks nad moodustada üle poole toidust.

Soovitatavad toidud

  • Kergelt teravaid, häirivaid toiduaineid: vürtsid, sibul, küüslauk, lehtsinep, vesikress, kurkum, basiilik, piparmünt, sealhulgas piparmünt, mädarõikas, pipar, kardemon, köömned, apteegitill, till, ingver, väike kogus veini (eelistatavalt punane) või riisiveini, kohv (1 tass päevas); soojendavate toiduainetega tuleb olla ettevaatlik, kui tekib kuumuse stagnatsioon.

  • Happelised maitsed (väikestes kogustes): tsitrused, äädikas, hapukurk, kirsid, ploomid ja ploomid.
  • Muu: palju värskeid köögivilju, mõned puuviljad; teravilja idud, spargel, taro mugulad (colocasia söödav), kapsas, naeris, lillkapsas, brokoli, rooskapsas, rooskapsad, peet, maapirn, rukkihapukaleht, ekstra neitsioliiviõli, melass, väikesed kogused kõrge väärtusega valke lihast ja kalast.

    Maitsvad,marineeritud,kurgid.,kääritatud,köögiviljad

    Keelatud toiduained
  • Suures koguses küllastunud rasvu ja õlisid sisaldavad toiduained: juust, munad, koor, jäätis, punane liha, searasv, toidurasvad, margariin, pähklid, pitsa, friikartulid.
  • Liiga teravad ja terava maitsega toiduained: terav tšilli ja paprika, kanged alkohoolsed joogid.
  • Liiga külmad ja jahutatud toidud: jäätis, õlu, salatid ja köögiviljamahlad, valge vein.
  • Kunstlikud ühendid: säilitusained, värvained, ravimid (kui see on asjakohane).

Kliinilised märkused

Qi stagnatsiooni puhul on aktiivsus oluline. Tegevustest on sobivad reibas kõndimine, muusika saatel harjutamine, venitusharjutused, massaaž ja valitud punktide ja kehaosade enesemassaaž. Mis puutub massaaži, siis võite stimuleerida piirkonda oma jalal pöidla ja nimetissõrme vahel, ärge kartke survet avaldada, maksarada algab siit ja te lõdvestate seda kenasti. Võite rakendada igal õhtul pärast duši all käimist.

Kui kannatate puhituse all, siis soovitan kasutada soojenduskoti retsepti ja kanda seda naba piirkonda, sellega soodustate liikumist keskosas ja aitate ka seal energiat täiendada.

Proportsionaalne toidu koostis maksa Qi stagnatsiooni korral

  • Köögiviljad ja puuviljad peaksid moodustama toidu põhikomponendi (40-60%).
  • Süsivesikud peaksid moodustama umbes 30%.
  • Valgud peaksid moodustama umbes 10%.

See toit peaks rõhutama köögivilju, kus rohelised, kollased ja punased köögiviljad on rikkalikult esindatud, mida täiendavad mitmesugused teravad häirivad liigid. Kergelt vürtsitatud toidud, nagu karri või Aasia köök, aitavad Qi ringlusse viia. Süsivesikud ja valgud mängivad teisejärgulist rolli, koos ei tohiks nad moodustada üle poole toidust.

Õige toitumise ja elustiili järgimine on võtmetähtsusega, et taastada kehas tasakaal ja toetada maksa nõuetekohast toimimist.


Himaalaja soolade ja kaneeli kombinatsioon.

Kotletiretsept

  • 100 g Himaalaja jämedat soola
  • 1 kaneelipulk
  • 1 teelusikatäis ingverit

Prae kõik see pannil, vala see taskurätikusse või riidetükki, seo see kinni, katseta temperatuuri ja pane see naba alla. Kui teil on unehäired, võite kaneeli asendada lavendliga.

Kokkuvõte

Yin-puudulikkuse korral tuleb hoolikalt valida toidud, mis annavad kehale vajalikku toitu ja niisutust. Rõhku pannakse kontsentreeritud toitainetele, suurele valgusisaldusele ja toidu nõuetekohasele valmistamisele. Üldise tervise ja heaolu parandamiseks on oluline vältida toiduaineid, mis võivad Yini puudulikkuse sümptomeid süvendada. Regulaarne päevarutiin, piisav uni ja õige vedeliku tarbimine on samuti olulised Yin'i tasakaalu säilitamiseks organismis.