E-R 7:00-15:00
Agaricus blazei Murill (Jaapanis Himematsutake, Hiinas Ji Song Rohg, Brasiilias Cogumelo Piedade mandliseene, Agaricus brasiliensis) on Lõuna-Ameerikas levinud seeneriiki kuuluv perekond. Seda koguvad peamiselt maainimesed Sao Paulo piirkonnas Piedade küla lähedal. Esimest korda kirjeldas seda mükoloog W. A. Murill 1945. aastal. Maailma tutvustamine toimus aga 1960. aastal, kui T. Furomoto saatis Agaricus'e Jaapani laboritesse uuringuteks. Ta lisati botaanikasse alles 1967. aastal Belgia botaaniku Heinemanni poolt. See seen muutus väga populaarseks ja nüüd kasvatatakse seda kaubanduslikult kogu maailmas. Suurimad agariku tootjad on jaapanlased.
Agaricus kuulub perekonda Agariaceae. Seenel on pruunikas-kuldne soomus, mis on andnud talle ka nime - päikeseseene. Mütsi läbimõõt on umbes 2-12 cm ja jalg on sarnase pikkusega. Noortel seentel on see kumer, kuid vananedes sirgub ja otsad "hõõguvad". Mütsi alumisel küljel leidub noortel seentel heledaid basidiosporoidi ja vanematel seentel šokolaadpruuneid basidiosporoidi.
Teatame, et meie veebilehel ei saa enam esitada väiteid, mis võivad jätta mulje ravimtaimede või seente meditsiinilisest toimest. Kehtivad ELi õigusaktid keelavad selle. Kuigi traditsiooniline hiina meditsiin on olnud kasutusel juba tuhandeid aastaid ja seda on katsetatud lugematutel patsientidel. Samal ajal ei tohi me isegi mitte mainida kaasaegsete teaduslike uuringute poolt tõestatud mõjusid. Kuid me usume oma klientide tervet mõistust. Üksikasjalikku teavet ravimtaimede ja seente kohta leiate internetist avalikult kättesaadavatest allikatest. Näiteks võib väärtuslikku teavet leida aadressil www.tcmencyklopedie.cz.