E-R 7:00-15:00
Chaga(Inonotus obliguus, klinkerpolüpoor, kaskiseene, tšagapilz, Hua Jie Kong Jun) kuulub puitu hävitavate seente hulka. Ta on mitmeaastane ja toodab kahte tüüpi viljakehi, sugulist ja mittesugulist. Pärast puu nakatumist toodab ta tumedad, tumedad, mustad "lõhestatud" viljakehad, mis sisaldavad klamüdospoore, s.t. eoseid. Need viljakehad võivad elada mitu aastat ja on umbes 10-35 cm suurused. Hiljem, kui seen valmib ja nakatunud puu, mille tüve kaudu seen on kasvanud, sureb, areneb teine tüüp sugulusspoore sisaldavaid viljakehi - basidiospoore. See viljakeha on suurem ja võib kasvada mitme meetri pikkuseks. Chaga parasiteerib peamiselt lehtpuudel, kõige sagedamini kaskedel, millest ta saab ka tähtsat koostisosa betuliini.
Chaga on laialt levinud põhjapoolkeral. Ta on väga tuntud Venemaal, kus ta on ka osa traditsioonilisest vene meditsiinist. Kuid sama hästi on see tuntud ka traditsioonilises Hiina meditsiinis.
See seen on tuntud juba umbes 4000 aastat tagasi, seda kasutasid mesopotaamid, egiptlased, hiinlased jne. Chaga on kirjeldatud ka Hiina "herbaariumis" Shen Nong Ben Cao Jing. Seda mainib ka Solženitsõn oma raamatus "Vähk". Chaga ei olnud tundmatu Jaapani algsetele elanikele, s.t ainu'dele. Ja ka nemad kasutasid kuivatatud seenest saadud pulbrit mitte ainult religioossete tseremooniate jaoks.
Kuid chaga oli tuntud ka Põhja-Ameerika indiaanlastele.
Kaasaegses ajaloos on chagat uurinud alates 1864. aastast J. G. N Dragendorff Peterburis. Märkimisväärseid edusamme seente uurimisel tehti 20. sajandil, paljastati selle koostis ja seda hakati teaduslikult uurima.
Teatame teile, et meie veebileht ei saa enam esitada väiteid, mis võivad jätta mulje ravimtaimede või seente meditsiinilisest toimest. Kehtivad ELi õigusaktid keelavad selle. Kuigi traditsiooniline hiina meditsiin on olnud kasutusel juba tuhandeid aastaid ja seda on katsetatud lugematutel patsientidel. Samal ajal ei tohi me mainida kaasaegsete teaduslike uuringutega tõestatud mõjusid. Kuid me usume oma klientide tervet mõistust. Üksikasjalikku teavet ravimtaimede ja seente kohta leiate internetist avalikult kättesaadavatest allikatest. Näiteks võib väärtuslikku teavet leida aadressil www.tcmencyklopedie.cz.