Valige riik, kuhu soovite, et kaup toimetatakse. Me kohandame saidi vastavalt, et saaksite valida saatmise ja tellimuse eest tasuda.
shutterstock_1807582054-2

Cordyceps'i seene avastamise lugu

Kõigepealt lõpetame kurioosse loo sellest, kuidas Cordyceps'i seen avastati. Tollal polnud sellel küll mingit nime. Tegelikult olid esimesed, kes selle avastasid, metsikud jakid ja seejärel nende kodustatud järeltulijad, kodujakid. Neid kasvatati Tiibeti ja Pamiiri tasandikel kariloomadena rohkem kui kaks tuhat aastat tagasi. Nad karjatasid ja neil oli hea, teate, tervislik õhk ja hea toit. Ja siis läks neil veelgi paremaks, kui nad hakkasid karjatama kummalist seent, mis meenutas kummalist roomikut. Loomad olid äkki nii elujõulised ja viljakad, et üks otsustas seda kõike ise proovida. Ja see toimis. Ja see toimib veel tänapäevalgi.

7 väga üllatavat fakti Cordyceps-nimelise seene kohta

See on üks kuulsamaid seente kuningriigi esindajaid. Kuigi sellest ei saa teha seguretsepti, saab seda kasutada suurepärase partnerina oma elujõulisuse suurendamiseks. See kuulub elutähtsate seente suurde rühma. Cordyceps-nimelist elutähtsat seent on Euroopa ja Aasia meditsiinis kasutatud juba sadu aastaid. Euroopa, tõsi küll, tunnistas hiina roomiku mõju palju hiljem, kuid iidsed jakikarjused Tiibeti platoodel võisid selle imelistest mõjudest rääkida tundide kaupa. Ja nad ei väsiks sellest...

Nimepäritolu

Kummaline nimi Hiina roomik ei ole antud seenele juhuslikult. Kui te vaid teaksite, kuidas see seen on sündinud, ei imestaksite hetkekski. See seen käitub oma elu alguses nagu kiskja . Suvekuudel ründavad tema eosed metsiku roomiku, ühe erilise liblikaliigi vastse. Seene embrüo asub liblika kehas ja kasvab kenasti. Ühel ilusal päeval sööb ta oma peremehe puhtaks. Kuid kummalisel kombel säilitab ta oma kuju. Nii , et väljastpoolt jääb ta roomikukooreks. Pooleldi roomik, pooleldi seen. Nii et on selge, kust tuleb nimetus roomik? Lääneriikides on aga selle seene ladinakeelne nimi tavalisem: Cordyceps.

Cordyceps ja selle mõju sportlikule tulemuslikkusele

Spordivõime entusiastid, olge ettevaatlikud. See seen on väidetavalt olnud - muidugi salaja - Hiina sportlaste silmapaistvate saavutuste taga viimastel olümpiamängudel. Kas see on meediakuulujutt, me ei tea, kuid kindel on see, et tippsportlased ja erinevate ultraspordiliikide fännid ei saa Cordycepsist küllalt. Teda peetakse kogu taimeriigi kõige võimsamaks elujõu ja eluenergia taastajaks. Traditsiooniline meditsiin seletab selle mõju Cordyceps'i võimega täiendada nn neerude essentsi (hiina Jing ehk jing), mis ei ole mitte ainult meie elujõu taga, vaid ka võime taga aktiveerida meie lihastes olevaid tohutuid energiavarusid. Seega võib Cordyceps seen laadida "spordiakusid", aidates suurendada inimese füüsilist jõudlust nii spordis kui ka paljunemisel.

Cordyceps ja selle mõju libiidole ja energiale

Me oleme juba meenutanud iidseid mägikarju, kui elujõulised ja viljakad nad olid . Väidetavalt on see sama ka inimese puhul. Tegelikult ei mõjuta neerude essents Jing, mida Cordyceps unikaalselt täiendab, mitte ainult meie sportlikku jõudlust, vaid mõjutab ka libiido toetamist. See on loomulik, kui me tunneme piisavalt elujõudu ja elujõudu, see paneb meid hüppama, jooksma, sigima. Kui meil on seda liiga vähe - ja tänapäeva läänemaailma inimesed kannatavad selle puuduse all väga märgatavalt - oleme lodev, me ei tunne end elujõulisena ja me isegi ei mõtle jooksmisele või ehk seksimisele nagu noorena.

Cordycepsu omadused vastavalt traditsioonilisele hiina meditsiinile

Traditsiooniline Hiina meditsiin, nagu ka Tiibeti või muu Ida-Aasia meditsiin, tajub Cordyceps% soojade omadustega seenena. See seen ei ole seega neutraalne ega jahe, ta soojendab meie keha, kuid eelkõige sulatab meie elukivid. Hiina meditsiini järgi mängib seda katla või südamiku rolli kehas organ Kidney. Kui neis põleb õige tuli, oleme elujõulised ja terved. Kui see kustub, sest me ei toida seda, siis keha igatseb ja laguneb. Seen Cordyceps võib aga meie organismi elupada uuesti sulatada. Seepärast on inimesed, kes on loomult yang, inimesed, kellel on liigne sisemine soojus, inimesed, kes higistavad ohtralt, inimesed, kellel on punased põsed, inimesed, kellel on tuline konstitutsioon. Teisest küljest, inimesed, kes on külmaverelised, loomulikult yin, inimesed, kellel on külmus neerudes või üldiselt kuskil kehas, sellised inimesed leiavad Cordyceps seeni väga teretulnud teejuhiks elujõu teel.

Cordycepsumaitse ja selle mõju seedimisele

Hiina meditsiini kohaselt on Cordycepsu maitse magus. See tähendab, et seda soosib põrnaorgan. See otsib magusat maitset ja magus maitse tugevdab seda. Ja mida parem on põrna, seda parem on meie seedimine. Ja nagu me teame, on seedimine meie immuunsuse alus.

Kuidas Cordyceps mõjutab meie neerusid ja kopse

Oleme juba maininud meie organismi kive, mis asuvad neerudes. Cordyceps võib neid taas sulatada. See tähendab, et Hiina meditsiini kohaselt on selle peamine mõju neerude suunas, nn tropism. Kuid see pole veel kõik, peale selle võib see seen väga tugevalt täiendada kopsude energia yin osa. Seda hindavad eriti kõrgelt nõrga kopsukonstitutsiooniga inimesed või need meist, kes on samuti kaotanud osa kopsude yin-energiast, kuna neerude yin on puudulik. Ja nagu me teame, ei ole Kopsud mitte ainult "kõigi veresoonte saal", vaid ka koht, kus tekib meie keha kaitsev energia, nn Wei Qi. Ja need, kes suudavad end tõhusalt kaitsta, ei ole kergesti üle jõu käivad.

Hiina roomikuks kutsutud seen on erakordne ja imeline olend. Algselt seen, algselt liblikas, kummalise väljanägemisega väänatud paprika. See ei näe välja nagu seen, nagu me seda tunneme. Kuid mida see võib meile meenutada? Seda, et inimesed ja seened on geneetiliselt palju lähedasemad kui näiteks inimene ja kõige ilusam lill botaanikaaias. Me oleme geneetiliselt hämmastavalt 30 protsenti või rohkemgi seotud. Võib-olla ongi see põhjus, miks seened nii võimsalt mõjuvad meile, võib-olla ongi see põhjus, miks nad on nii edukad seal, kus paljud ravimtaimed jäävad alla.