E-R 7:00-15:00
Coriolus(Coriolus versicolor, Trametes versicolor, outcove, Turkey Tail Mushroom, Chinese Yun Zhi, Japanese Kawaratake) on puitu uuristav seen, mis kuulub haiguste hulka ja ei ole söödav. Coriolus kasvab aastaringselt ja seda võib leida peamiselt Aasia, Põhja-Ameerika ja Euroopa parasvöötme kliimas elusvigastunud ja surnud lehtpuude tüvedel või kändudel. Seene viljakehad on fännikujulised, sellest ka ingliskeelne nimi, ja moodustavad katusekujulisi kobaraid. Mütsi enda läbimõõt on umbes 2-8 cm. Seda iseloomustavad beežid ribad pruunil või hallile alusele, mütsi pind näeb välja sametine.
Coriolus on hästi tuntud juba ammu. Põhjalikes tekstides, mis pärinevad 1368. aastast pKr, st muistsest Hiinast ja Mingi dünastia ajast, on kirjas, et Coriolust kasutati füüsilise ja vaimse seisundi tugevdamiseks ning qi energia suurendamiseks. Coriolus on traditsioonilises hiina meditsiinis endiselt kasutusel "ravimina". "Teaduslikule" maailmale avastati see alles 1960-70ndatel aastatel. Siis ekstraheeriti tänu Jaapani teadlasele Coriolusest polüsahhariid nimega PKS, millel osutus peagi immunostimuleeriv toime. Edasised katsed 1965. aastal kinnitasid, et PKSil on ka vähivastane toime. Jaapanis võeti see 1980. aasta paiku ka praktikas kasutusele, lisades seda tavapärasele vähivastasele ravile. Sama kehtib ka Koreas, kus Coriolus't antakse kuni 70% vähihaigetele. Alates 1990ndatest aastatest on tehtud ja tehakse mitmeid kliinilisi uuringuid, et kinnitada Corioluse tõhusust.
Juhime teie tähelepanu, et meie veebisaidil ei saa enam esitada väiteid, mis võivad jätta mulje ravimtaimede või seente terapeutilisest toimest. Kehtivad ELi õigusaktid keelavad selle. Kuigi traditsiooniline hiina meditsiin on olnud kasutusel juba tuhandeid aastaid ja seda on katsetatud lugematutel patsientidel. Samal ajal ei tohi me mainida kaasaegsete teaduslike uuringutega tõestatud mõjusid. Kuid me usume oma klientide tervet mõistust. Üksikasjalikku teavet ravimtaimede ja seente kohta leiate internetist avalikult kättesaadavatest allikatest. Näiteks võib väärtuslikku teavet leida aadressil www.tcmencyklopedie.cz.