E-R 7:00-15:00
Hericium erinaceus, Jaapani Yamabushitake, Hiina Hou Tou Gu, inglise Lion's Mane
Hericium on saanud oma tšehhi ja ingliskeelse nime vilja kuju järgi. See meenutab merekoralli või lõvi mannat. Viljad on umbes 7-15 cm suurused, kuid võivad olla palju suuremad, kuni 40 cm. Viljakehad on kuppelikujulised ja altpoolt kobarad, mille ülestõusud meenutavad okkaid. Hericium kasvab haavatud lehtpuude tüvedel ja kändudel, eriti põhjapoolkeral asuvatel aladel. Seega võib seda leida Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas.
Hericium on söödav ja väga maitsev seen. Tal on oma koht Aasia rahvaste gastronoomias. Siiski ei ole see mitte ainult toit, vaid ka elutähtis seen, mida kasutatakse Aasias peamiselt traditsioonilises meditsiinis, sealhulgas Hiina meditsiinis. Kuid seda tundsid ka Põhja-Ameerika indiaanlased. Alles 18. sajandil dokumenteeriti seen "teaduslikult". Kaks mükoloogi tegelesid sellega, esimene oli prantslane J. B. F. Bulliard, kes andis talle 1797. aastal nime Hydnum erinaceus, praegune nimi on Hericium Ch. H. Persoon.
Soovime teile teatada, et meie veebisaidil ei saa enam esitada väiteid, mis võiksid jätta mulje ravimtaimede või seente meditsiinilisest toimest. Kehtivad ELi õigusaktid keelavad selle. Kuigi traditsiooniline hiina meditsiin on olnud kasutusel juba tuhandeid aastaid ja seda on katsetatud lugematutel patsientidel. Samal ajal ei tohi me mainida kaasaegsete teaduslike uuringutega tõestatud mõjusid. Kuid me usume oma klientide tervet mõistust. Üksikasjalikku teavet ravimtaimede ja seente kohta leiate internetist avalikult kättesaadavatest allikatest. Näiteks võib väärtuslikku teavet leida aadressil www.tcmencyklopedie.cz.